Lattafa comes from the United Arab Emirates, a perfume house known above all for affordable fragrances. That focus also shows in how broadly the brand is represented in our database.
Names we list include Fakhar Lattafa, Ta'weel Lattafa, Maahir Legacy Lattafa, Bayaan, Jasoor, Al Nashama and Ajayeb Dubai. Most of the range comes as eau de parfum, with a good number of other concentrations and a few extrait bottles too. Bottle sizes cover a wide span, from small 30 ml flacons up to large 200 ml bottles.
Comparing the price per millilitre
Since Lattafa is often bought as a budget alternative, it is worth looking closely at the price per millilitre as well. We show you that figure for every country side by side, shipping already included.
Overview: cheapest size per fragrance from Lattafa+
Lattafa: 70 fragrances with at least 2 shops delivering to the United Kingdom, cheapest total price from £4.20, as of 30.09.2026.
| Fragrance | Size | Total price | Price per ml | Cheapest shop | Shops |
|---|---|---|---|---|---|
| Ajwad Pink To Pink Eau de Parfum | 60 ml | £16.83 | £0.28 per ml | The Beauty Store | 4 shops |
| Ana Abiyedh Rouge Eau de Parfum | 60 ml | £17.74 | £0.30 per ml | Opulensi | 4 shops |
| Fakhar Lattafa Extrait de Parfum | 100 ml | £20.98 | £0.21 per ml | Opulensi | 4 shops |
| Maahir Eau de Parfum | 100 ml | £22.78 | £0.23 per ml | The Beauty Store | 4 shops |
| Qaed Al Fursan Unlimited Eau de Parfum | 90 ml | £16.99 | £0.19 per ml | Opulensi | 4 shops |
| Ajwad Eau de Parfum | 60 ml | £18.99 | £0.32 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Ana Abiyedh Eau de Parfum | 60 ml | £17.74 | £0.30 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Ana Abiyedh Scarlet Eau de Parfum | 60 ml | £18.31 | £0.31 per ml | The Beauty Store | 3 shops |
| Asad Eau de Parfum | 100 ml | £19.99 | £0.20 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Asad Bourbon Eau de Parfum | 100 ml | £23.99 | £0.24 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Bade'e Al Oud Noble Blush Eau de Parfum | 100 ml | £24.99 | £0.25 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Bade'e Al Oud Sublime Eau de Parfum | 100 ml | £24.99 | £0.25 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Fakhar Lattafa Eau de Parfum | 100 ml | £18.99 | £0.19 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Fakhar Lattafa Women Eau de Parfum | 100 ml | £19.99 | £0.20 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Hayaati Gold Elixir Eau de Parfum | 100 ml | £16.16 | £0.16 per ml | The Beauty Store | 3 shops |
| Maahir Black Edition Eau de Parfum | 100 ml | £22.78 | £0.23 per ml | The Beauty Store | 3 shops |
| Mashrabya Eau de Parfum | 100 ml | £26.58 | £0.27 per ml | The Beauty Store | 3 shops |
| Rave Now Pink Perfume Eau de Parfum | 100 ml | £23.99 | £0.24 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Teriaq Eau de Parfum | 100 ml | £28.74 | £0.29 per ml | The Beauty Store | 3 shops |
| Velvet Rose Eau de Parfum | 100 ml | £18.31 | £0.18 per ml | The Beauty Store | 3 shops |
| Yara Candy Eau de Parfum | 100 ml | £21.30 | £0.21 per ml | The Beauty Store | 3 shops |
| Yara Tous Perfume Eau de Parfum | 100 ml | £23.50 | £0.24 per ml | Opulensi | 3 shops |
| Ajayeb Dubai Eau de Parfum | 100 ml | £20.25 | £0.20 per ml | The Beauty Store | 2 shops |
| Al Nashama Eau de Parfum | 100 ml | £22.88 | £0.23 per ml | Opulensi | 2 shops |
| Al Nashama Caprice Eau de Parfum | 100 ml | £21.12 | £0.21 per ml | Opulensi | 2 shops |
| Al Qiam Gold Eau de Parfum | 100 ml | £26.95 | £0.27 per ml | Opulensi | 2 shops |
| Ana Abiyedh Perfumed Body Parfum | 200 ml | £6.99 | £0.03 per ml | Opulensi | 2 shops |
| Angham Perfume for Unisex Eau de Parfum | 100 ml | £26.99 | £0.27 per ml | Opulensi | 2 shops |
| Artisan Ethnique Eau de Parfum | 100 ml | £24.28 | £0.24 per ml | The Beauty Store | 2 shops |
| Azeezah Eau de Parfum | 100 ml | £18.31 | £0.18 per ml | The Beauty Store | 2 shops |
More fragrances from this brand in the list below.
