perfumeprices

Home › All brands › Lattafa

Lattafa

247 fragrances

Lattafa comes from the United Arab Emirates, a perfume house known above all for affordable fragrances. That focus also shows in how broadly the brand is represented in our database.

Names we list include Fakhar Lattafa, Ta'weel Lattafa, Maahir Legacy Lattafa, Bayaan, Jasoor, Al Nashama and Ajayeb Dubai. Most of the range comes as eau de parfum, with a good number of other concentrations and a few extrait bottles too. Bottle sizes cover a wide span, from small 30 ml flacons up to large 200 ml bottles.

Comparing the price per millilitre

Since Lattafa is often bought as a budget alternative, it is worth looking closely at the price per millilitre as well. We show you that figure for every country side by side, shipping already included.

Cheapest size per fragrance from Lattafa

Lattafa: 9 fragrances with at least 2 shops delivering to Ireland, cheapest estimated total price from 37,95 €, as of 30.09.2026.

Fragrance Size Estimated total price Price per ml Cheapest shop Shops
Ajwad Pink To Pink Eau de Parfum 60 ml 37,95 € 0,63 € per ml Perfumeza 2 shops
Ana Abiyedh Rouge Eau de Parfum 60 ml 37,95 € 0,63 € per ml Perfumeza 2 shops
Fakhar Lattafa Extrait de Parfum 100 ml 45,00 € 0,45 € per ml Perfumeza 2 shops
Fakhar Lattafa Women Eau de Parfum 100 ml 45,00 € 0,45 € per ml Perfumeza 2 shops
Maahir Eau de Parfum 100 ml 45,00 € 0,45 € per ml Perfumeza 2 shops
Mashrabya Eau de Parfum 100 ml 45,00 € 0,45 € per ml Perfumeza 2 shops
Qaed Al Fursan Unlimited Eau de Parfum 90 ml approx. 48,45 € 0,54 € per ml FragranceShop 2 shops
Rave Now Pink Perfume Eau de Parfum 100 ml 37,95 € 0,38 € per ml Perfumeza 2 shops
Yara Tous Perfume Eau de Parfum 100 ml 45,00 € 0,45 € per ml Perfumeza 2 shops
24 Carat Pure Gold Perfume Eau de Parfum 100 ml approx. 47,37 € 0,47 € per ml FragranceShop 1 shop
Ajayeb Dubai Eau de Parfum 100 ml approx. 44,11 € 0,44 € per ml FragranceShop 1 shop
Ajayeb Dubai Portrait Perfume Eau de Parfum 100 ml approx. 51,70 € 0,52 € per ml FragranceShop 1 shop
Ajwad Eau de Parfum 60 ml approx. 52,78 € 0,88 € per ml FragranceShop 1 shop
Al Noble Safeer Eau de Parfum 100 ml approx. 53,86 € 0,54 € per ml FragranceShop 1 shop
Al Noble Wazeer Perfume Eau de Parfum 100 ml approx. 52,78 € 0,53 € per ml FragranceShop 1 shop
Ameer Al Oudh Perfume for Unisex Eau de Parfum 100 ml approx. 48,45 € 0,48 € per ml FragranceShop 1 shop
Ana Abiyedh Eau de Parfum 60 ml approx. 48,45 € 0,81 € per ml FragranceShop 1 shop
Ana Abiyedh Scarlet Eau de Parfum 60 ml 45,00 € 0,75 € per ml Perfumeza 1 shop
Angham Perfume for Unisex Eau de Parfum 100 ml approx. 57,11 € 0,57 € per ml FragranceShop 1 shop
Artisan Ethnique Eau de Parfum 100 ml approx. 49,53 € 0,50 € per ml FragranceShop 1 shop
Asad Eau de Parfum 100 ml 45,00 € 0,45 € per ml Perfumeza 1 shop
Asad Bourbon Eau de Parfum 100 ml approx. 56,03 € 0,56 € per ml FragranceShop 1 shop
Azeezah Eau de Parfum 100 ml approx. 48,45 € 0,48 € per ml FragranceShop 1 shop
Bade'e Al Oud Noble Blush Eau de Parfum 100 ml approx. 54,94 € 0,55 € per ml FragranceShop 1 shop
Bade'e Al Oud Oud For Glory Eau de Parfum 100 ml approx. 53,86 € 0,54 € per ml FragranceShop 1 shop
Bade'e Al Oud Sublime Eau de Parfum 100 ml 56,00 € 0,56 € per ml Perfumeza 1 shop
Badee al Oud Amethyst Perfume for Unisex - Body Parfum 200 ml approx. 37,61 € 0,19 € per ml FragranceShop 1 shop
Badee al Oud Honor & Glory Perfume for Unisex Eau de Parfum 100 ml approx. 53,86 € 0,54 € per ml FragranceShop 1 shop
Eclaire Eau de Parfum 100 ml 55,00 € 0,55 € per ml Perfumeza 1 shop
Ejaazi Eau de Parfum 100 ml approx. 45,19 € 0,45 € per ml FragranceShop 1 shop

More fragrances from this brand in the list below.

Lattafa 24 Carat Pure Gold Perfume 100 ml 24 Carat Pure Gold Perfume Eau de Parfum · 100 ml from 47,37 €1 shopCashback Lattafa Ajayeb Dubai 100 ml Ajayeb Dubai Eau de Parfum · 100 ml from 44,11 €1 shopCashback Lattafa Ajayeb Dubai Portrait Perfume 100 ml Ajayeb Dubai Portrait Perfume Eau de Parfum · 100 ml from 51,70 €1 shopCashback Lattafa Ajwad 60 ml Ajwad Eau de Parfum · 60 ml from 52,78 €1 shopCashback Lattafa Ajwad Pink To Pink 60 ml Ajwad Pink To Pink Eau de Parfum · 60 ml from 37,95 €2 shopsCashback Lattafa Al Noble Safeer 100 ml Al Noble Safeer Eau de Parfum · 100 ml from 53,86 €1 shopCashback Lattafa Al Noble Wazeer Perfume 100 ml Al Noble Wazeer Perfume Eau de Parfum · 100 ml from 52,78 €1 shopCashback Lattafa Ameer Al Oudh Perfume for Unisex 100 ml Ameer Al Oudh Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 48,45 €1 shopCashback Lattafa Ana Abiyedh 60 ml Ana Abiyedh Eau de Parfum · 60 ml from 48,45 €1 shopCashback Lattafa Ana Abiyedh Rouge 60 ml Ana Abiyedh Rouge Eau de Parfum · 60 ml from 37,95 €2 shopsCashback Lattafa Ana Abiyedh Scarlet 60 ml Ana Abiyedh Scarlet Eau de Parfum · 60 ml from 45,00 €1 shop Lattafa Angham Perfume for Unisex 100 ml Angham Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 57,11 €1 shopCashback Lattafa Artisan Ethnique 100 ml Artisan Ethnique Eau de Parfum · 100 ml from 49,53 €1 shopCashback Lattafa Asad 100 ml Asad Eau de Parfum · 100 ml from 45,00 €1 shop Lattafa Asad Bourbon 100 ml Asad Bourbon Eau de Parfum · 100 ml from 56,03 €1 shopCashback Lattafa Azeezah 100 ml Azeezah Eau de Parfum · 100 ml from 48,45 €1 shopCashback Lattafa Bade'e Al Oud Noble Blush 100 ml Bade'e Al Oud Noble Blush Eau de Parfum · 100 ml from 54,94 €1 shopCashback Lattafa Bade'e Al Oud Oud For Glory 100 ml Bade'e Al Oud Oud For Glory Eau de Parfum · 100 ml from 53,86 €1 shopCashback Lattafa Bade'e Al Oud Sublime 100 ml Bade'e Al Oud Sublime Eau de Parfum · 100 ml from 56,00 €1 shop Lattafa Badee al Oud Amethyst Perfume for Unisex - Body 200 ml Badee al Oud Amethyst Perfume for Unisex - Body Parfum · 200 ml from 37,61 €1 shopCashback Lattafa Badee al Oud Honor & Glory Perfume for Unisex 100 ml Badee al Oud Honor & Glory Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 53,86 €1 shopCashback Lattafa Eclaire 100 ml Eclaire Eau de Parfum · 100 ml from 55,00 €1 shop Lattafa Ejaazi 100 ml Ejaazi Eau de Parfum · 100 ml from 45,19 €1 shopCashback Lattafa Emaan Perfume for Unisex 100 ml Emaan Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 54,94 €1 shopCashback Lattafa Emeer Perfume for Unisex 100 ml Emeer Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 63,62 €1 shopCashback Lattafa Fakhar Lattafa 100 ml Fakhar Lattafa Eau de Parfum · 100 ml from 53,86 €1 shopCashback Lattafa Fakhar Lattafa 100 ml Fakhar Lattafa Extrait de Parfum · 100 ml from 45,00 €2 shopsCashback Lattafa Fakhar Lattafa Women 100 ml Fakhar Lattafa Women Eau de Parfum · 100 ml from 45,00 €2 shopsCashback Lattafa Haya By Lattafa Perfumes 100 ml Haya By Lattafa Perfumes Eau de Parfum · 100 ml from 56,00 €1 shop Lattafa Hayaati Al Maleky 100 ml Hayaati Al Maleky Eau de Parfum · 100 ml from 48,45 €1 shopCashback Lattafa Hayaati Gold Elixir 100 ml Hayaati Gold Elixir Eau de Parfum · 100 ml from 44,11 €1 shopCashback Lattafa Her Confession Perfume 100 ml Her Confession Perfume Eau de Parfum · 100 ml from 64,70 €1 shopCashback Lattafa Khalta Blend 100 ml Khalta Blend Eau de Parfum · 100 ml from 52,78 €1 shopCashback Lattafa Khamrah Perfume for Unisex 100 ml Khamrah Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 56,03 €1 shopCashback Lattafa Khamrah Qahwa Perfume for Unisex 100 ml Khamrah Qahwa Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 58,19 €1 shopCashback Lattafa Maahir 100 ml Maahir Eau de Parfum · 100 ml from 45,00 €2 shopsCashback Lattafa Maahir Black Edition 100 ml Maahir Black Edition Eau de Parfum · 100 ml from 54,94 €1 shopCashback Lattafa Mashrabya 100 ml Mashrabya Eau de Parfum · 100 ml from 45,00 €2 shopsCashback Lattafa Mayar Perfume 100 ml Mayar Perfume Eau de Parfum · 100 ml from 56,03 €1 shopCashback Lattafa Musamam 100 ml Musamam Eau de Parfum · 100 ml from 58,19 €1 shopCashback Lattafa Musk Al Aroos Perfume 75 ml Musk Al Aroos Perfume Eau de Parfum · 75 ml from 47,37 €1 shopCashback Lattafa Opulent Oud Perfume for Unisex 100 ml Opulent Oud Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 48,45 €1 shopCashback Lattafa Oud Mood Perfume 100 ml Oud Mood Perfume Eau de Parfum · 100 ml from 48,45 €1 shopCashback Lattafa Pride Art Of Arabia I Perfume for Unisex 100 ml Pride Art Of Arabia I Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 64,70 €1 shopCashback Lattafa Pride Art Of Arabia Ii 100 ml Pride Art Of Arabia Ii Eau de Parfum · 100 ml from 63,62 €1 shopCashback Lattafa Pride Art of Arabia Iii Perfume for Unisex 100 ml Pride Art of Arabia Iii Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 63,62 €1 shopCashback Lattafa Pride Eternal Oud Perfume for Unisex 100 ml Pride Eternal Oud Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 60,36 €1 shopCashback Lattafa Pride La Collection D Antiquities 1505 Perfume for Unisex 100 ml Pride La Collection D Antiquities 1505 Perfume for Unisex Eau de Parfum · 100 ml from 60,36 €1 shopCashback
Page 1 of 2Next →

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.