FS
FragranceShop.com
Burberry Goddess Intense · Eau de Parfum · 100 ml
Shipping from the United States
128,15 €Total price · 1,28 € per ml
Home › Damen › Burberry › Goddess Intense
The lowest total price for Burberry Goddess Intense 100 ml to Ireland is 128,15 € at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).
Total price including shipping to Ireland.
FS
FragranceShop.com
Burberry Goddess Intense · Eau de Parfum · 100 ml
Shipping from the United States
128,15 €Total price · 1,28 € per ml
Beautywelt DACH
More about this shop Burberry Goddess Intense · Eau de Parfum · 100 ml
Shipping from Germany
165,31 €Total price · 1,65 € per ml
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Ireland.
Escada Party LoveEau de Parfum · 100 ml
40 % shared notes
104,67 €
Calvin Klein Euphoria Elixir BoldEau de Parfum · 100 ml
33 % shared notes
121,14 €
Calvin Klein Euphoria Elixir MagneticEau de Parfum · 100 ml
33 % shared notes
121,14 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
Goddess Intense pushes the vanilla theme further still, with a whole quartet of vanilla infusion, caviar, absolute and vanilla wood forming the heart, framed by lavender essence up top and patchouli in the base. It stays within the amber family at an intense strength, made for women. The Eau de Parfum concentration gives it more presence on skin than a toilette version would. It's sold in 30, 50 and 100 ml, and choosing between them is really a question of total cost per millilitre, shipping included, rather than the number on the box.
Looks like you're in Luxembourg?