FS
FragranceShop.com
Burberry Her Elixir · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
111,91 €Total price · 2,24 € per ml
Home › Damen › Burberry › Her Elixir
The lowest total price for Burberry Her Elixir 50 ml to Ireland is 111,91 € at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).
Total price including shipping to Ireland.
FS
FragranceShop.com
Burberry Her Elixir · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
111,91 €Total price · 2,24 € per ml
Beautywelt DACH
More about this shop Burberry Her Elixir · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Germany
125,62 €Total price · 2,51 € per ml
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Ireland.
Chloé Nomade Jasmin NaturelEau de Parfum · 75 ml
60 % shared notes
96,74 €
Davidoff Cool ElixirParfum · 100 ml
50 % shared notes
106,24 €
Karl Lagerfeld IkonikEau de Parfum · 100 ml
50 % shared notes
84,53 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
Her Elixir turns up the fruity side of the line, opening on strawberry and blackberry accords, moving into a jasmine heart, then warming into vanilla, amber and sandalwood at the base. It sits in the fruity-gourmand family at an intense strength, made for women. As an Eau de Parfum it holds more oil than an Eau de Toilette, which tends to mean longer wear. We sell it in 30, 50 and 100 ml, and since the per-ml price can shift between sizes, it is worth comparing the full cost with shipping before settling on one bottle.
Looks like you're in Denmark?