FS
FragranceShop.com
Dolce&Gabbana The One Gold Intense · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
65,33 €Total price · 1,31 € per ml
Home › Damen › Dolce&Gabbana › The One Gold Intense
The lowest total price for Dolce&Gabbana The One Gold Intense 50 ml to Ireland is 65,33 € at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).
Total price including shipping to Ireland.
FS
FragranceShop.com
Dolce&Gabbana The One Gold Intense · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
65,33 €Total price · 1,31 € per ml
Beautywelt DACH
More about this shop Dolce&Gabbana The One Gold Intense · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Germany
131,00 €Total price · 2,62 € per ml
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Ireland.
Boucheron Serpent BohèmeEau de Parfum · 50 ml
45 % shared notes
46,91 €
Alyssa Ashley White MuskEau de Toilette · 100 ml
31 % shared notes
41,50 €
Chopard Brilliant WishEau de Parfum · 75 ml
30 % shared notes
54,04 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
The One Gold Intense is fruity floral with real intensity, built with mandarin, plum and pink pepper at the top, rose, jasmine and lily of the valley at heart, and patchouli with white musk at the base, made for women. As an Eau de Parfum it sits above an Eau de Toilette in concentration and lasts correspondingly longer. Available in 50, 75 and 100 ml.
With three sizes fairly close together, shipping often decides the better deal, so it's worth checking the total price closely.
Looks like you're in Malta?