FS
FragranceShop.com
Givenchy L'Interdit · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
96,74 €Total price · 1,93 € per ml
Home › Damen › Givenchy › L'Interdit
The lowest total price for Givenchy L'Interdit 50 ml to Ireland is 96,74 € at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).
Total price including shipping to Ireland.
FS
FragranceShop.com
Givenchy L'Interdit · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
96,74 €Total price · 1,93 € per ml
Beautywelt DACH
More about this shop Givenchy L'Interdit · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Germany
137,90 €Total price · 2,76 € per ml
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Ireland.
Cerruti 1881 Pour FemmeEau de Toilette · 100 ml
43 % shared notes
57,75 €
Alyssa Ashley White MuskEau de Toilette · 100 ml
33 % shared notes
41,50 €
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
L'Interdit opens with bergamot, ginger and orange blossom, its heart repeats orange blossom alongside sambac jasmine and tuberose absolute, and the base carries patchouli, vetiver and bergamot again, floral-woody and intense, for women. The Eau de Parfum concentration gives it long staying power. Sizes: 30, 50 and 75 ml.
Even with a name this well known, comparing prices still pays off, best worked out per millilitre with shipping factored in.
Looks like you're in New Zealand?