FR
FragranceShop.com
Hermès L'Ombre des Merveilles · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
approx. 77,88 €Total price · 1,56 € per ml
Home › Hermès › L'Ombre des Merveilles
Total price including shipping to Ireland.
FR
FragranceShop.com
Hermès L'Ombre des Merveilles · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
approx. 77,88 €Total price · 1,56 € per ml
Beautywelt DACH
More about this shop Hermès L'Ombre des Merveilles · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Germany
120,54 €Total price · 2,41 € per ml
L'Ombre des Merveilles is framed as a mysterious, woody fragrance, with black tea, a sensual tonka bean and enveloping frankincense named among its elements. As an Eau de Parfum it holds more fragrance oil than an Eau de Toilette, giving it noticeably longer staying power. Sizes here: 30, 50 and 100 ml.
Three sizes, three prices per millilitre: a quick check before buying shows whether the larger bottle genuinely works out cheaper in your case.
Looks like you're in France?