FS
FragranceShop.com
Versace Eros Flame · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
72,91 €Total price · 1,46 € per ml
Home › Herren › Versace › Eros Flame
The lowest total price for Versace Eros Flame 50 ml to Ireland is 72,91 € at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).
All offers
Total price including shipping to Ireland.
FS
FragranceShop.com
Versace Eros Flame · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from the United States
72,91 €Total price · 1,46 € per ml
Beautywelt DACH
More about this shop Versace Eros Flame · Eau de Parfum · 50 ml
Shipping from Germany
96,40 €Total price · 1,93 € per ml
Smells similar, costs less
Fragrances sharing many notes that are cheaper to Ireland.
Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.
About Versace Eros Flame
Eros Flame is a woody, spicy fragrance for men with real intensity. Italian lemon, tangerine and bitter orange open it, pepperwood, geranium and rose facets follow at the heart, while cedar, patchouli, vetiver, oak moss and sandalwood build the base. It comes as an Eau de Parfum in 30, 50, 100 and 200 ml, with the longer trail this concentration typically gives compared with an Eau de Toilette. Four sizes mean four possible price-per-millilitre figures, and that number, not the plain bottle price, is what ultimately decides which shop is cheapest once shipping is added.
