perfumeprices

Home › Damen › Prada › Paradoxe Radical Essence

The lowest total price for Prada Paradoxe Radical Essence 90 ml (3.0 oz) to the United States is $127.95 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Prada Paradoxe Radical Essence 90 ml

Prada

Paradoxe Radical Essence

Parfum · Damen

Concentration
Size
30 ml 50 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
Prada Paradoxe Radical Essence FragranceShop.com Prada Paradoxe Radical Essence · Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $127.95Total price · $1.42 per ml
Price$127.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Prada Paradoxe Radical Essence Perfumania.com Prada Paradoxe Radical Essence · Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $171.95Total price · $1.91 per ml
Price$171.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Prada Paradoxe Radical Essence The Fragrance Outlet Prada Paradoxe Radical Essence · Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $200.00Total price · $2.22 per ml
Price$200.00
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Everything about Prada Paradoxe Radical Essence+

Price & buying

How much is Prada Paradoxe Radical Essence 90 ml (3.0 oz) to the United States?+
From $127.95 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $127.95 + Shipping $0.00 = $127.95. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Prada Paradoxe Radical Essence 90 ml (3.0 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $127.95. The most expensive offer is $200.00, so you save $72.05 or 36 % (calculation: ($200.00 − $127.95) / $200.00, as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Prada Paradoxe Radical Essence 90 ml (3.0 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $127.95 that is approx. $3.20. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Prada Paradoxe Radical Essence 90 ml (3.0 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Prada Paradoxe Radical Essence a women's or men's fragrance?+
Shops list Prada Paradoxe Radical Essence as a women's fragrance.
Which sizes of Prada Paradoxe Radical Essence are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 90 ml (3.0 oz). Concentrations: Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Prada Paradoxe Radical Essence 90 ml (3.0 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Prada Paradoxe Radical Essence 90 ml (3.0 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $127.95 + Shipping $0.00 = $127.95.
Best price$127.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.