perfumeprices

Home › Herren › Versace › Eros

The lowest total price for Versace Eros 100 ml (3.4 oz) to the United States is $68.95 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Versace Eros

Versace

Eros

Eau de Parfum · Herren

Concentration
EdT Parfum EdC
Size
30 ml 50 ml 200 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Versace Eros · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $68.95Total price · $0.69 per ml
Price$68.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$1.73
Perfumania.com Versace Eros · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $115.95Total price · $1.16 per ml
Price$115.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.32
The Fragrance Outlet Versace Eros · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $126.00Total price · $1.26 per ml
Price$126.00
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.52
Everything about Versace Eros+

Price & buying

How much is Versace Eros 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $68.95 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $68.95 + Shipping $0.00 = $68.95. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Versace Eros 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $68.95. The most expensive offer is $126.00, so you save $57.05 or 45.3 % (calculation: ($126.00 − $68.95) / $126.00, as of 29.09.2026).
Which size of Versace Eros Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.80 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.69 per ml · 200 ml (6.8 oz): $0.79 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Versace Eros worth it?+
Yes. 200 ml cost $0.79 per ml, 50 ml cost $1.80 per ml. The big bottle is 55.8 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Versace Eros 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $68.95 that is approx. $1.73. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.
Is Versace Eros cheaper as Eau de Parfum or as Eau de Toilette?+
In 100 ml: Eau de Parfum from $68.95, Eau de Toilette from $99.95. Cheaper right now: Eau de Parfum (total prices to the United States, as of 29.09.2026).

International

In how many countries does perfumeprices compare Versace Eros 100 ml (3.4 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Versace Eros a women's or men's fragrance?+
Shops list Versace Eros as a men's fragrance.
Which sizes of Versace Eros are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz), 200 ml (6.8 oz). Concentrations: Eau de Toilette, Eau de Parfum, Parfum, Eau de Cologne.

Shop & shipping

Which shops deliver Versace Eros 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Versace Eros 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $68.95 + Shipping $0.00 = $68.95.
Best price$68.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.