perfumeprices

Home › Damen › Burberry › Her

The lowest total price for Burberry Her 50 ml (1.7 oz) to the United States is $65.95 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Burberry Her 50 ml

Burberry

Her

Eau de Parfum · Damen

Concentration
EdT Parfum
Size
30 ml 100 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
Burberry Her FragranceShop.com Burberry Her · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $65.95Total price · $1.32 per ml
Price$65.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Burberry Her Perfumania.com Burberry Her · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $110.95Total price · $2.22 per ml
Price$110.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Burberry Her The Fragrance Outlet Burberry Her · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $145.99Total price · $2.92 per ml
Price$145.99
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

About Burberry Her

Burberry Her Eau de Parfum belongs to the gourmand family, kept at a classic intensity and made for women. The EdP strength sits above an Eau de Toilette, generally giving more depth and a longer scent life. We offer it in 30, 50 and 100 ml. Three sizes mean three different per-millilitre prices, and only once shipping is folded into the total does it become clear which bottle is genuinely the better deal.

Everything about Burberry Her+

Price & buying

How much is Burberry Her 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
From $65.95 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $65.95 + Shipping $0.00 = $65.95. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Burberry Her 50 ml (1.7 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $65.95. The most expensive offer is $145.99, so you save $80.04 or 54.8 % (calculation: ($145.99 − $65.95) / $145.99, as of 30.09.2026).
Which size of Burberry Her Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.32 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.79 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Burberry Her worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.79 per ml, 50 ml cost $1.32 per ml. The big bottle is 40.1 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Burberry Her 50 ml (1.7 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $65.95 that is approx. $1.65. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.
Is Burberry Her cheaper as Eau de Parfum or as Eau de Toilette?+
In 50 ml: Eau de Parfum from $65.95, Eau de Toilette from $89.95. Cheaper right now: Eau de Parfum (total prices to the United States, as of 30.09.2026).

International

In how many countries does perfumeprices compare Burberry Her 50 ml (1.7 oz)?+
In 31 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Burberry Her a women's or men's fragrance?+
Shops list Burberry Her as a women's fragrance.
Which sizes of Burberry Her are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum, Eau de Toilette, Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Burberry Her 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Burberry Her 50 ml (1.7 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $65.95 + Shipping $0.00 = $65.95.
Best price$65.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.