perfumeprices

Home › Damen › Viktor & Rolf › Flowerbomb

The lowest total price for Viktor & Rolf Flowerbomb 100 ml (3.4 oz) to the United States is $85.95 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Viktor & Rolf Flowerbomb 100 ml

Viktor & Rolf

Flowerbomb

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
30 ml 50 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with estimated customs and import tax for shops abroad.

Best price
Viktor & Rolf Flowerbomb FragranceShop.com Viktor & Rolf Flowerbomb · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $85.95Total price · $0.86 per ml
Price$85.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Viktor & Rolf Flowerbomb Perfumania.com Viktor & Rolf Flowerbomb · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $151.95Total price · $1.52 per ml
Price$151.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Viktor & Rolf Flowerbomb The Fragrance Outlet Viktor & Rolf Flowerbomb · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $176.99Total price · $1.77 per ml
Price$176.99
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Everything about Viktor & Rolf Flowerbomb+

Price & buying

How much is Viktor & Rolf Flowerbomb 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $85.95 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $85.95 + Shipping $0.00 = $85.95. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Viktor & Rolf Flowerbomb 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $85.95. The most expensive offer is $176.99, so you save $91.04 or 51.4 % (calculation: ($176.99 − $85.95) / $176.99, as of 30.09.2026).
Which size of Viktor & Rolf Flowerbomb Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.20 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.86 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Viktor & Rolf Flowerbomb worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.86 per ml, 50 ml cost $1.20 per ml. The big bottle is 28.3 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Viktor & Rolf Flowerbomb 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $85.95 that is approx. $2.15. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Viktor & Rolf Flowerbomb 100 ml (3.4 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Viktor & Rolf Flowerbomb a women's or men's fragrance?+
Shops list Viktor & Rolf Flowerbomb as a women's fragrance.
Which sizes of Viktor & Rolf Flowerbomb are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Viktor & Rolf Flowerbomb 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Viktor & Rolf Flowerbomb 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $85.95 + Shipping $0.00 = $85.95.
Best price$85.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.