perfumeprices

Home › Damen › Carolina Herrera › 212 Sexy Perfume

Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml

Carolina Herrera

212 Sexy Perfume

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
100 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with estimated customs and import tax for shops abroad.

Best price
Carolina Herrera 212 Sexy Perfume FragranceShop Carolina Herrera 212 Sexy Perfume · Eau de Parfum · 60 ml (2.0 oz) Shipping from the United States $57.94Total price · $0.97 per ml
Price$57.94
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Carolina Herrera 212 Sexy Perfume Perfumania Carolina Herrera 212 Sexy Perfume · Eau de Parfum · 60 ml (2.0 oz) Shipping from the United States $85.95Total price · $1.43 per ml
Price$85.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Carolina Herrera 212 Sexy Perfume The Fragrance Outlet Carolina Herrera 212 Sexy Perfume · Eau de Parfum · 60 ml (2.0 oz) Shipping from the United States $99.99Total price · $1.67 per ml
Price$99.99
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

The lowest total price for Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz) to the United States is $57.94 at FragranceShop today (as of 30.09.2026).

Answers at a glance

Where is Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz) cheapest to the United States? Delivered by FragranceShop for $57.94 total (as of 30.09.2026).

Which size of Carolina Herrera 212 Sexy Perfume Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 60 ml (2.0 oz): $0.97 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.74 per ml (as of 30.09.2026).

Is there a voucher or cashback for Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz)? Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

Everything about Carolina Herrera 212 Sexy Perfume+

Price & buying

Where is Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by FragranceShop for $57.94 total (as of 30.09.2026).
How much is Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz) to the United States?+
From $57.94 total price at FragranceShop today. Breakdown: Price $57.94 + Shipping $0.00 = $57.94. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Which size of Carolina Herrera 212 Sexy Perfume Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 60 ml (2.0 oz): $0.97 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.74 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Carolina Herrera 212 Sexy Perfume worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.74 per ml, 60 ml cost $0.97 per ml. The big bottle is 23.4 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Is there a voucher or cashback for Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz)?+
Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

International

In how many countries does perfumeprices compare Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Carolina Herrera 212 Sexy Perfume a women's or men's fragrance?+
Shops list Carolina Herrera 212 Sexy Perfume as a women's fragrance.
Which sizes of Carolina Herrera 212 Sexy Perfume are there?+
Sizes: 60 ml (2.0 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz) to the United States?+
FragranceShop (United States), Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop: $7.95, free from $50.00; Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Carolina Herrera 212 Sexy Perfume 60 ml (2.0 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop: Price $57.94 + Shipping $0.00 = $57.94.
Best price$57.94
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.