perfumeprices

Home › Damen › Carolina Herrera › 212 Vip Perfume

The lowest total price for Carolina Herrera 212 Vip Perfume 50 ml (1.7 oz) to the United States is $52.90 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Carolina Herrera 212 Vip Perfume 50 ml

Carolina Herrera

212 Vip Perfume

Eau de Parfum · Damen

Concentration
EdT
Size
200 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
Carolina Herrera 212 Vip Perfume FragranceShop.com Carolina Herrera 212 Vip Perfume · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $52.90Total price · $1.06 per ml
Price$44.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$1.12
Carolina Herrera 212 Vip Perfume Perfumania.com Carolina Herrera 212 Vip Perfume · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $85.95Total price · $1.72 per ml
Price$85.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.71
Carolina Herrera 212 Vip Perfume The Fragrance Outlet Carolina Herrera 212 Vip Perfume · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $99.99Total price · $2.00 per ml
Price$99.99
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.00
Everything about Carolina Herrera 212 Vip Perfume+

Price & buying

How much is Carolina Herrera 212 Vip Perfume 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
From $52.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $44.95 + Shipping $7.95 = $52.90. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Carolina Herrera 212 Vip Perfume 50 ml (1.7 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $52.90. The most expensive offer is $99.99, so you save $47.09 or 47.1 % (calculation: ($99.99 − $52.90) / $99.99, as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Carolina Herrera 212 Vip Perfume 50 ml (1.7 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $44.95 that is approx. $1.12. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.
Is Carolina Herrera 212 Vip Perfume cheaper as Eau de Parfum or as Eau de Toilette?+
In 50 ml: Eau de Parfum from $52.90, Eau de Toilette from $51.90. Cheaper right now: Eau de Toilette (total prices to the United States, as of 30.09.2026).

International

In how many countries does perfumeprices compare Carolina Herrera 212 Vip Perfume 50 ml (1.7 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Carolina Herrera 212 Vip Perfume a women's or men's fragrance?+
Shops list Carolina Herrera 212 Vip Perfume as a women's fragrance.
Which sizes of Carolina Herrera 212 Vip Perfume are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 200 ml (6.8 oz). Concentrations: Eau de Parfum, Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Carolina Herrera 212 Vip Perfume 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Carolina Herrera 212 Vip Perfume 50 ml (1.7 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 6:55 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $44.95 + Shipping $7.95 = $52.90.
Best price$52.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.