FS
FragranceShop.com
Dolce&Gabbana Dolce Peony · Eau de Parfum · 75 ml (2.5 oz)
Shipping from the United States
$49.89Total price · $0.67 per ml
Home › Damen › Dolce&Gabbana › Dolce Peony
The lowest total price for Dolce&Gabbana Dolce Peony 75 ml (2.5 oz) to the United States is $49.89 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

All offers
Total price including shipping to the United States.
FS
FragranceShop.com
Dolce&Gabbana Dolce Peony · Eau de Parfum · 75 ml (2.5 oz)
Shipping from the United States
$49.89Total price · $0.67 per ml
Price$41.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$1.04
PE
Perfumania.com
Dolce&Gabbana Dolce Peony · Eau de Parfum · 75 ml (2.5 oz)
Shipping from the United States
$71.95Total price · $0.96 per ml
Price$71.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.44
FO
The Fragrance Outlet
Dolce&Gabbana Dolce Peony · Eau de Parfum · 75 ml (2.5 oz)
Shipping from the United States
$79.98Total price · $1.07 per ml
Price$79.98
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.60
Everything about Dolce&Gabbana Dolce Peony+
Price & buying
How much is Dolce&Gabbana Dolce Peony 75 ml (2.5 oz) to the United States?+
From $49.89 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $41.95 + Shipping $7.95 = $49.89. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Dolce&Gabbana Dolce Peony 75 ml (2.5 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $49.89. The most expensive offer is $79.98, so you save $30.09 or 37.6 % (calculation: ($79.98 − $49.89) / $79.98, as of 30.09.2026).
Which size of Dolce&Gabbana Dolce Peony Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 75 ml (2.5 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.12 per ml · 75 ml (2.5 oz): $0.67 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Dolce&Gabbana Dolce Peony worth it?+
Yes. 75 ml cost $0.67 per ml, 50 ml cost $1.12 per ml. The big bottle is 40.5 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Dolce&Gabbana Dolce Peony 75 ml (2.5 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $41.95 that is approx. $1.04. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.
International
In how many countries does perfumeprices compare Dolce&Gabbana Dolce Peony 75 ml (2.5 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.
Fragrance
Is Dolce&Gabbana Dolce Peony a women's or men's fragrance?+
Shops list Dolce&Gabbana Dolce Peony as a women's fragrance.
Which sizes of Dolce&Gabbana Dolce Peony are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 75 ml (2.5 oz). Concentrations: Eau de Parfum.
Shop & shipping
Which shops deliver Dolce&Gabbana Dolce Peony 75 ml (2.5 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Dolce&Gabbana Dolce Peony 75 ml (2.5 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 6:55 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $41.95 + Shipping $7.95 = $49.89.