perfumeprices

Home › Damen › Giorgio Valenti › Rose Noire Absolue Perfume

The lowest total price for Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume 100 ml (3.4 oz) to the United States is $20.89 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume

Giorgio Valenti

Rose Noire Absolue Perfume

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $20.89Total price · $0.21 per ml
Price$12.94
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.33
Perfumania.com Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $23.94Total price · $0.24 per ml
Price$16.99
Shipping$6.95
Cashback via Coin7 approx.−$0.34
The Fragrance Outlet Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $50.26Total price · $0.50 per ml
Price$42.75
Shipping$7.51
Cashback via Coin7 approx.−$0.85
Everything about Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume+

Price & buying

How much is Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $20.89 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $12.94 + Shipping $7.95 = $20.89. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $20.89. The most expensive offer is $50.26, so you save $29.36 or 58.4 % (calculation: ($50.26 − $20.89) / $50.26, as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $12.94 that is approx. $0.33. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume 100 ml (3.4 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume a women's or men's fragrance?+
Shops list Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume as a women's fragrance.
Which sizes of Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume are there?+
Sizes: 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Giorgio Valenti Rose Noire Absolue Perfume 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:37 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $12.94 + Shipping $7.95 = $20.89.
Best price$20.89
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.