perfumeprices

Home › Damen › Gucci › Bamboo

The lowest total price for Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz) to the United States is $59.95 at FragranceShop today (as of 30.09.2026).

Answers at a glance

Where is Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz) cheapest to the United States? Delivered by FragranceShop for $59.95 total (as of 30.09.2026).

Which size of Gucci Bamboo Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 75 ml (2.5 oz). Total price divided by ml: 30 ml (1.0 oz): $2.80 per ml · 50 ml (1.7 oz): $1.10 per ml · 75 ml (2.5 oz): $0.80 per ml (as of 30.09.2026).

Is there a voucher or cashback for Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz)? Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

Gucci Bamboo 75 ml

Gucci

Bamboo

Eau de Parfum · Damen

Concentration
EdT
Size
30 ml 50 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with estimated customs and import tax for shops abroad.

Best price
Gucci Bamboo FragranceShop Gucci Bamboo · Eau de Parfum · 75 ml (2.5 oz) Shipping from the United States $59.95Total price · $0.80 per ml
Price$59.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Gucci Bamboo Perfumania Gucci Bamboo · Eau de Parfum · 75 ml (2.5 oz) Shipping from the United States $133.95Total price · $1.79 per ml
Price$133.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Gucci Bamboo The Fragrance Outlet Gucci Bamboo · Eau de Parfum · 75 ml (2.5 oz) Shipping from the United States $133.99Total price · $1.79 per ml
Price$133.99
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

About Gucci Bamboo

Gucci Bamboo Eau de Parfum falls into the woody, intense category, with sandalwood forming a central note. Being an Eau de Parfum, the concentration runs higher than in an Eau de Toilette, so it lasts longer on skin and carries more depth. According to the data it is made for women, and the fragrance comes in 30, 50 and 75 ml.

An offer only looks cheap once shipping and total price line up, so it is worth checking both before deciding.

Everything about Gucci Bamboo+

Price & buying

Where is Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by FragranceShop for $59.95 total (as of 30.09.2026).
How much is Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz) to the United States?+
From $59.95 total price at FragranceShop today. Breakdown: Price $59.95 + Shipping $0.00 = $59.95. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Which size of Gucci Bamboo Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 75 ml (2.5 oz). Total price divided by ml: 30 ml (1.0 oz): $2.80 per ml · 50 ml (1.7 oz): $1.10 per ml · 75 ml (2.5 oz): $0.80 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Gucci Bamboo worth it?+
Yes. 75 ml cost $0.80 per ml, 30 ml cost $2.80 per ml. The big bottle is 71.4 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Is Gucci Bamboo cheaper as Eau de Parfum or as Eau de Toilette?+
In 75 ml: Eau de Parfum from $59.95, Eau de Toilette from $125.95. Cheaper right now: Eau de Parfum (total prices to the United States, as of 30.09.2026).
Is there a voucher or cashback for Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz)?+
Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

International

In how many countries does perfumeprices compare Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Gucci Bamboo a women's or men's fragrance?+
Shops list Gucci Bamboo as a women's fragrance.
Which sizes of Gucci Bamboo are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 75 ml (2.5 oz). Concentrations: Eau de Parfum, Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz) to the United States?+
FragranceShop (United States), Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop: $7.95, free from $50.00; Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Gucci Bamboo 75 ml (2.5 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop: Price $59.95 + Shipping $0.00 = $59.95.
Best price$59.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.