perfumeprices

Home › Damen › Gucci › Flora Gorgeous Magnolia

The lowest total price for Gucci Flora Gorgeous Magnolia 100 ml (3.4 oz) to the United States is $88.96 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Gucci Flora Gorgeous Magnolia

Gucci

Flora Gorgeous Magnolia

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
30 ml 50 ml 150 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Gucci Flora Gorgeous Magnolia · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $88.96Total price · $0.89 per ml
Price$88.96
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$2.23
Perfumania.com Gucci Flora Gorgeous Magnolia · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $175.95Total price · $1.76 per ml
Price$175.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$3.52
The Fragrance Outlet Gucci Flora Gorgeous Magnolia · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $175.99Total price · $1.76 per ml
Price$175.99
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$3.52

About Gucci Flora Gorgeous Magnolia

Flora Gorgeous Magnolia is built on a bramble berry accord at the top, magnolia essence at heart and patchouli essence at the base, a fragrance made for women. As an Eau de Parfum it holds more fragrance oil than an Eau de Toilette, meaning more staying power for the same amount used. We carry it in 30, 50, 100 and 150 ml.

Here too, the number that matters is the total price with shipping divided by the millilitre count, not the lowest listed price alone.

Everything about Gucci Flora Gorgeous Magnolia+

Price & buying

How much is Gucci Flora Gorgeous Magnolia 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $88.96 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $88.96 + Shipping $0.00 = $88.96. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Gucci Flora Gorgeous Magnolia 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $88.96. The most expensive offer is $175.99, so you save $87.04 or 49.5 % (calculation: ($175.99 − $88.96) / $175.99, as of 29.09.2026).
Which size of Gucci Flora Gorgeous Magnolia Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $2.92 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.89 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Gucci Flora Gorgeous Magnolia worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.89 per ml, 50 ml cost $2.92 per ml. The big bottle is 69.5 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Gucci Flora Gorgeous Magnolia 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $88.96 that is approx. $2.23. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Gucci Flora Gorgeous Magnolia 100 ml (3.4 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Gucci Flora Gorgeous Magnolia a women's or men's fragrance?+
Shops list Gucci Flora Gorgeous Magnolia as a women's fragrance.
Which sizes of Gucci Flora Gorgeous Magnolia are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz), 150 ml (5.1 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Gucci Flora Gorgeous Magnolia 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Gucci Flora Gorgeous Magnolia 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $88.96 + Shipping $0.00 = $88.96.
Best price$88.96
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.