perfumeprices

Home › Damen › Jessica McClintock › Perfume

The lowest total price for Jessica McClintock Perfume 50 ml (1.7 oz) to the United States is $26.90 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Jessica McClintock Perfume 50 ml

Jessica McClintock

Perfume

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
100 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with estimated customs and import tax for shops abroad.

Best price
Jessica McClintock Perfume FragranceShop.com Jessica McClintock Perfume · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $26.90Total price · $0.54 per ml
Price$18.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Everything about Jessica McClintock Perfume+

Price & buying

How much is Jessica McClintock Perfume 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
From $26.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $18.95 + Shipping $7.95 = $26.90. We compared 1 offer (as of 30.09.2026).
Which size of Jessica McClintock Perfume Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.54 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.30 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Jessica McClintock Perfume worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.30 per ml, 50 ml cost $0.54 per ml. The big bottle is 44.4 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Jessica McClintock Perfume 50 ml (1.7 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $18.95 that is approx. $0.48. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Jessica McClintock Perfume 50 ml (1.7 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Jessica McClintock Perfume a women's or men's fragrance?+
Shops list Jessica McClintock Perfume as a women's fragrance.
Which sizes of Jessica McClintock Perfume are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Jessica McClintock Perfume 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Jessica McClintock Perfume 50 ml (1.7 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $18.95 + Shipping $7.95 = $26.90.
Best price$26.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.