perfumeprices

Home › Juicy Couture › Viva La Juicy Rose

The lowest total price for Juicy Couture Viva La Juicy Rose 100 ml (3.4 oz) to the United States is $37.90 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Juicy Couture Viva La Juicy Rose

Juicy Couture

Viva La Juicy Rose

Eau de Parfum

Concentration
Size
50 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Juicy Couture Viva La Juicy Rose · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $37.90Total price · $0.38 per ml
Price$29.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.75
Perfumania.com Juicy Couture Viva La Juicy Rose · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $99.95Total price · $1.00 per ml
Price$99.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.00
The Fragrance Outlet Juicy Couture Viva La Juicy Rose · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $99.99Total price · $1.00 per ml
Price$99.99
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.00
Everything about Juicy Couture Viva La Juicy Rose+

Price & buying

How much is Juicy Couture Viva La Juicy Rose 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $37.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $29.95 + Shipping $7.95 = $37.90. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Juicy Couture Viva La Juicy Rose 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $37.90. The most expensive offer is $99.99, so you save $62.09 or 62.1 % (calculation: ($99.99 − $37.90) / $99.99, as of 30.09.2026).
Which size of Juicy Couture Viva La Juicy Rose Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.60 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.38 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Juicy Couture Viva La Juicy Rose worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.38 per ml, 50 ml cost $0.60 per ml. The big bottle is 36.6 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Juicy Couture Viva La Juicy Rose 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $29.95 that is approx. $0.75. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Juicy Couture Viva La Juicy Rose 100 ml (3.4 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Which sizes of Juicy Couture Viva La Juicy Rose are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Juicy Couture Viva La Juicy Rose 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Juicy Couture Viva La Juicy Rose 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 6:55 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $29.95 + Shipping $7.95 = $37.90.
Best price$37.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.