perfumeprices

Home › Women › Lacoste › L.12.12 Rose

Lacoste L.12.12 Rose 100 ml

Lacoste

L.12.12 Rose

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
50 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.

Best price
Lacoste L.12.12 Rose eCosmetics Lacoste L.12.12 Rose · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $65.00Total price · $0.65 per ml
Price$65.00
Shipping$0.00
Alaska/Hawaii/Puerto Rico/Postfach/APO-FPO: Pauschale 9,95 USD ohne Gratisgrenze (laut Shop)
Total$65.00
Go to shop Buy with 4 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Lacoste L.12.12 Rose Perfumania Lacoste L.12.12 Rose · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $91.95Total price · $0.92 per ml
Price$91.95
Shipping$0.00
Total$91.95
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Lacoste L.12.12 Rose The Fragrance Outlet Lacoste L.12.12 Rose · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $91.99Total price · $0.92 per ml
Price$91.99
Shipping$0.00
Total$91.99
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

The lowest total price for Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz) to the United States is $65.00 at eCosmetics today (as of 01.10.2026).

Answers at a glance

Where is Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States? Delivered by eCosmetics for $65.00 total (as of 01.10.2026).

Which size of Lacoste L.12.12 Rose Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.01 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.65 per ml (as of 01.10.2026).

Is there a voucher or cashback for Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz)? Yes, 4 % cashback via Coin7 at eCosmetics.

Everything about Lacoste L.12.12 Rose+

Price & buying

Where is Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by eCosmetics for $65.00 total (as of 01.10.2026).
How much is Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $65.00 total price at eCosmetics today. Breakdown: Price $65.00 + Shipping $0.00 = $65.00. We compared 3 offers (as of 01.10.2026).
Which size of Lacoste L.12.12 Rose Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.01 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.65 per ml (as of 01.10.2026).
Is the bigger bottle of Lacoste L.12.12 Rose worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.65 per ml, 50 ml cost $1.01 per ml. The big bottle is 35.6 % cheaper per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, 4 % cashback via Coin7 at eCosmetics.

International

In how many countries does perfumeprices compare Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz)?+
In 4 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Lacoste L.12.12 Rose a women's or men's fragrance?+
Shops list Lacoste L.12.12 Rose as a women's fragrance.
Which sizes of Lacoste L.12.12 Rose are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
eCosmetics (United States), Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
eCosmetics: $6.95, free from $49.00; Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.50, free from $50.00 (as of 01.10.2026).
When were the prices for Lacoste L.12.12 Rose 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 01.10.2026 at 9:57 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example eCosmetics: Price $65.00 + Shipping $0.00 = $65.00.
Best price$65.00
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.