perfumeprices

Home › Damen › Paris Hilton › Heiress Perfume

The lowest total price for Paris Hilton Heiress Perfume 100 ml (3.4 oz) to the United States is $35.89 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Paris Hilton Heiress Perfume

Paris Hilton

Heiress Perfume

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Paris Hilton Heiress Perfume · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $35.89Total price · $0.36 per ml
Price$27.94
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.70
Perfumania.com Paris Hilton Heiress Perfume · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $59.95Total price · $0.60 per ml
Price$59.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.20
The Fragrance Outlet Paris Hilton Heiress Perfume · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $59.99Total price · $0.60 per ml
Price$59.99
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$1.20
Everything about Paris Hilton Heiress Perfume+

Price & buying

How much is Paris Hilton Heiress Perfume 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $35.89 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $27.94 + Shipping $7.95 = $35.89. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Paris Hilton Heiress Perfume 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $35.89. The most expensive offer is $59.99, so you save $24.10 or 40.2 % (calculation: ($59.99 − $35.89) / $59.99, as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Paris Hilton Heiress Perfume 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $27.94 that is approx. $0.70. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Paris Hilton Heiress Perfume 100 ml (3.4 oz)?+
In 7 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Paris Hilton Heiress Perfume a women's or men's fragrance?+
Shops list Paris Hilton Heiress Perfume as a women's fragrance.
Which sizes of Paris Hilton Heiress Perfume are there?+
Sizes: 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Paris Hilton Heiress Perfume 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Paris Hilton Heiress Perfume 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 6:55 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $27.94 + Shipping $7.95 = $35.89.
Best price$35.89
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.