perfumeprices

Home › Damen › Yves Saint Laurent › Libre Intense

The lowest total price for Yves Saint Laurent Libre Intense 50 ml (1.7 oz) to the United States is $102.94 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Yves Saint Laurent Libre Intense

Yves Saint Laurent

Libre Intense

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
30 ml 90 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Yves Saint Laurent Libre Intense · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $102.94Total price · $2.06 per ml
Price$102.94
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$2.58
Perfumania.com Yves Saint Laurent Libre Intense · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $116.95Total price · $2.34 per ml
Price$116.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.34
The Fragrance Outlet Yves Saint Laurent Libre Intense · Eau de Parfum · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $135.99Total price · $2.72 per ml
Price$135.99
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.73
Everything about Yves Saint Laurent Libre Intense+

Price & buying

How much is Yves Saint Laurent Libre Intense 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
From $102.94 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $102.94 + Shipping $0.00 = $102.94. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Yves Saint Laurent Libre Intense 50 ml (1.7 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $102.94. The most expensive offer is $135.99, so you save $33.04 or 24.3 % (calculation: ($135.99 − $102.94) / $135.99, as of 29.09.2026).
Which size of Yves Saint Laurent Libre Intense Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 90 ml (3.0 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $2.06 per ml · 90 ml (3.0 oz): $1.72 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Yves Saint Laurent Libre Intense worth it?+
Yes. 90 ml cost $1.72 per ml, 50 ml cost $2.06 per ml. The big bottle is 16.4 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Yves Saint Laurent Libre Intense 50 ml (1.7 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $102.94 that is approx. $2.58. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Yves Saint Laurent Libre Intense 50 ml (1.7 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Yves Saint Laurent Libre Intense a women's or men's fragrance?+
Shops list Yves Saint Laurent Libre Intense as a women's fragrance.
Which sizes of Yves Saint Laurent Libre Intense are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 90 ml (3.0 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Yves Saint Laurent Libre Intense 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Yves Saint Laurent Libre Intense 50 ml (1.7 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $102.94 + Shipping $0.00 = $102.94.
Best price$102.94
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.