perfumeprices

Home › Damen › Armani › Acqua Di Gioia

The lowest total price for Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz) to the United States is $92.95 at FragranceShop today (as of 30.09.2026).

Answers at a glance

Where is Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States? Delivered by FragranceShop for $92.95 total (as of 30.09.2026).

Which size of Armani Acqua Di Gioia Eau de Parfum is cheapest per ml? Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.94 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.93 per ml (as of 30.09.2026).

Is there a voucher or cashback for Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz)? Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

Armani Acqua Di Gioia 100 ml

Armani

Acqua Di Gioia

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
30 ml 50 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with estimated customs and import tax for shops abroad.

Best price
Armani Acqua Di Gioia FragranceShop Armani Acqua Di Gioia · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $92.95Total price · $0.93 per ml
Price$92.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Armani Acqua Di Gioia Perfumania Armani Acqua Di Gioia · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $116.95Total price · $1.17 per ml
Price$116.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Armani Acqua Di Gioia The Fragrance Outlet Armani Acqua Di Gioia · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $135.99Total price · $1.36 per ml
Price$135.99
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

About Armani Acqua Di Gioia

Acqua Di Gioia is a floral fragrance with a fresh, intense feel for women: Primofiore lemon and mint at the top, water jasmine, peony and pink pepper at the heart, cedarwood, brown sugar and labdanum in the base. Available as an Eau de Parfum in 30, 50 and 100 ml. Across three sizes, the largest bottle often costs more outright yet turns out cheaper per millilitre, provided shipping is consistently included rather than comparing bare sale prices alone.

Everything about Armani Acqua Di Gioia+

Price & buying

Where is Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by FragranceShop for $92.95 total (as of 30.09.2026).
How much is Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $92.95 total price at FragranceShop today. Breakdown: Price $92.95 + Shipping $0.00 = $92.95. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Which size of Armani Acqua Di Gioia Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $1.94 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.93 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Armani Acqua Di Gioia worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.93 per ml, 50 ml cost $1.94 per ml. The big bottle is 52.1 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Is there a voucher or cashback for Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

International

In how many countries does perfumeprices compare Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz)?+
In 31 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Which notes does Armani Acqua Di Gioia have?+
According to the fragrance description: pink pepper, cedar, labdanum, jasmine, lemon, peony, sugar, mint.
Is Armani Acqua Di Gioia a women's or men's fragrance?+
Shops list Armani Acqua Di Gioia as a women's fragrance.
Which sizes of Armani Acqua Di Gioia are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop (United States), Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop: $7.95, free from $50.00; Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Armani Acqua Di Gioia 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop: Price $92.95 + Shipping $0.00 = $92.95.
Best price$92.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.