perfumeprices

Home › Damen › Cacharel › Noa

The lowest total price for Cacharel Noa 50 ml (1.7 oz) to the United States is $33.89 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Cacharel Noa

Cacharel

Noa

Eau de Toilette · Damen

Concentration
Size
30 ml 100 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Cacharel Noa · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $33.89Total price · $0.68 per ml
Price$25.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$0.65
Perfumania.com Cacharel Noa · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $50.55Total price · $1.01 per ml
Price$43.60
Shipping$6.95
Cashback via Coin7 approx.−$0.87
The Fragrance Outlet Cacharel Noa · Eau de Toilette · 50 ml (1.7 oz) Shipping from the United States $55.49Total price · $1.11 per ml
Price$47.99
Shipping$7.51
Cashback via Coin7 approx.−$0.97

About Cacharel Noa

Noa is a soft, floral fragrance for women that opens on a crisp, green freshness with a touch of coriander before settling into a feminine floral heart. As an Eau de Toilette it stays at an everyday-friendly concentration rather than a heavy one. We offer Noa in 30, 50 and 100 ml, and with three sizes on offer it's always worth a quick sum: total price with shipping divided by the millilitre count, which is the only fair way to compare.

Everything about Cacharel Noa+

Price & buying

How much is Cacharel Noa 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
From $33.89 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $25.95 + Shipping $7.95 = $33.89. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Cacharel Noa 50 ml (1.7 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $33.89. The most expensive offer is $55.49, so you save $21.60 or 38.9 % (calculation: ($55.49 − $33.89) / $55.49, as of 29.09.2026).
Which size of Cacharel Noa Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 30 ml (1.0 oz): $0.90 per ml · 50 ml (1.7 oz): $0.68 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.38 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Cacharel Noa worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.38 per ml, 30 ml cost $0.90 per ml. The big bottle is 57.7 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Cacharel Noa 50 ml (1.7 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $25.95 that is approx. $0.65. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Cacharel Noa 50 ml (1.7 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Is Cacharel Noa a women's or men's fragrance?+
Shops list Cacharel Noa as a women's fragrance.
Which sizes of Cacharel Noa are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Cacharel Noa 50 ml (1.7 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Cacharel Noa 50 ml (1.7 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $25.95 + Shipping $7.95 = $33.89.
Best price$33.89
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.