perfumeprices

Home › Tommy Hilfiger › Tommy Girl

The lowest total price for Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz) to the United States is $31.90 at FragranceShop today (as of 30.09.2026).

Answers at a glance

Where is Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States? Delivered by FragranceShop for $31.90 total (as of 30.09.2026).

Which size of Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau de Toilette is cheapest per ml? Cheapest per ml is 200 ml (6.8 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.60 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.32 per ml · 200 ml (6.8 oz): $0.21 per ml (as of 30.09.2026).

Is there a voucher or cashback for Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz)? Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml

Tommy Hilfiger

Tommy Girl

Eau de Toilette

Concentration
Size
50 ml 200 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with estimated customs and import tax for shops abroad.

Best price
Tommy Hilfiger Tommy Girl FragranceShop Tommy Hilfiger Tommy Girl · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $31.90Total price · $0.32 per ml
Price$23.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Tommy Hilfiger Tommy Girl Perfumania Tommy Hilfiger Tommy Girl · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $65.95Total price · $0.66 per ml
Price$65.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Tommy Hilfiger Tommy Girl The Fragrance Outlet Tommy Hilfiger Tommy Girl · Eau de Toilette · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $66.00Total price · $0.66 per ml
Price$66.00
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

About Tommy Hilfiger Tommy Girl

Tommy Girl is built as a floral, fresh fragrance: blackcurrant, camellia, mandarin and apple blossom at the top, honeysuckle, lily, violet, mint, grapefruit, lemon and rose at the heart, then magnolia, leather, sandalwood, jasmine and cedar in the base. The line comes as an Eau de Toilette in 50, 100 and 200 ml, noticeably lighter on application than an Eau de Parfum and well suited to daily wear. With three quite different sizes on offer, a little arithmetic helps: dividing each listed price plus shipping by the millilitre count quickly shows which bottle actually offers the better ratio.

Everything about Tommy Hilfiger Tommy Girl+

Price & buying

Where is Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by FragranceShop for $31.90 total (as of 30.09.2026).
How much is Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $31.90 total price at FragranceShop today. Breakdown: Price $23.95 + Shipping $7.95 = $31.90. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Which size of Tommy Hilfiger Tommy Girl Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 200 ml (6.8 oz). Total price divided by ml: 50 ml (1.7 oz): $0.60 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.32 per ml · 200 ml (6.8 oz): $0.21 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Tommy Hilfiger Tommy Girl worth it?+
Yes. 200 ml cost $0.21 per ml, 50 ml cost $0.60 per ml. The big bottle is 65 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Is there a voucher or cashback for Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, 2.5 % cashback via Coin7 at FragranceShop.

International

In how many countries does perfumeprices compare Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Which notes does Tommy Hilfiger Tommy Girl have?+
According to the fragrance description: blackcurrant, honeysuckle, grapefruit, sandalwood, mandarin, magnolia, jasmine, leather, violet, lemon, apple, cedar, mint, rose, lily.
Which sizes of Tommy Hilfiger Tommy Girl are there?+
Sizes: 50 ml (1.7 oz), 100 ml (3.4 oz), 200 ml (6.8 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop (United States), Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop: $7.95, free from $50.00; Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Tommy Hilfiger Tommy Girl 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 1:12 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop: Price $23.95 + Shipping $7.95 = $31.90.
Best price$31.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.