perfumeprices

Home › Damen › Coach › Floral

The lowest total price for Coach Floral 90 ml (3.0 oz) to the United States is $52.90 at FragranceShop.com today (as of 30.09.2026).

Coach Floral 90 ml

Coach

Floral

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
30 ml 50 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
Coach Floral FragranceShop.com Coach Floral · Eau de Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $52.90Total price · $0.59 per ml
Price$44.95
Shipping$7.95
plus sales tax for delivery to New Jersey
Go to shop Buy with 2.5 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Coach Floral Perfumania.com Coach Floral · Eau de Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $94.95Total price · $1.06 per ml
Price$94.95
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Coach Floral The Fragrance Outlet Coach Floral · Eau de Parfum · 90 ml (3.0 oz) Shipping from the United States $124.98Total price · $1.39 per ml
Price$124.98
Shipping$0.00
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

About Coach Floral

Citrus accords, pink pepper and a touch of pineapple sorbet open Coach Floral, tea rose, jasmine sambac and gardenia follow at heart, and the base rests on woody nuances, patchouli and musk. Coach places the family as floral-woody with an intense strength, made for women. As an Eau de Parfum, Floral lasts longer on skin than a lighter version. It comes in 30, 50 and 90 ml.

As with most fragrances in this size range, only the total price with shipping shows which bottle is actually cheaper per millilitre.

Everything about Coach Floral+

Price & buying

How much is Coach Floral 90 ml (3.0 oz) to the United States?+
From $52.90 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $44.95 + Shipping $7.95 = $52.90. We compared 3 offers (as of 30.09.2026).
Where is Coach Floral 90 ml (3.0 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $52.90. The most expensive offer is $124.98, so you save $72.08 or 57.7 % (calculation: ($124.98 − $52.90) / $124.98, as of 30.09.2026).
Which size of Coach Floral Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 90 ml (3.0 oz). Total price divided by ml: 30 ml (1.0 oz): $2.20 per ml · 50 ml (1.7 oz): $0.88 per ml · 90 ml (3.0 oz): $0.59 per ml (as of 30.09.2026).
Is the bigger bottle of Coach Floral worth it?+
Yes. 90 ml cost $0.59 per ml, 30 ml cost $2.20 per ml. The big bottle is 73.2 % cheaper per ml (as of 30.09.2026).
Do I get cashback when buying Coach Floral 90 ml (3.0 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $44.95 that is approx. $1.12. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Coach Floral 90 ml (3.0 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Which notes does Coach Floral have?+
According to the fragrance description: pink pepper, pineapple, patchouli, gardenia, jasmine, rose, musk, tea.
Is Coach Floral a women's or men's fragrance?+
Shops list Coach Floral as a women's fragrance.
Which sizes of Coach Floral are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 50 ml (1.7 oz), 90 ml (3.0 oz). Concentrations: Eau de Parfum.

Shop & shipping

Which shops deliver Coach Floral 90 ml (3.0 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 30.09.2026).
When were the prices for Coach Floral 90 ml (3.0 oz) last checked?+
Last on 30.09.2026 at 11:45 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $44.95 + Shipping $7.95 = $52.90.
Best price$52.90
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.