perfumeprices

Home › Women › Givenchy › Amarige

Givenchy Amarige 30 ml

Givenchy

Amarige

Eau de Toilette · Damen

Concentration
Size
100 ml

All offers

Total price delivered to the United States, with customs and import tax calculated under the official rules for shops abroad.

Best price
Givenchy Amarige Perfumania Givenchy Amarige · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $64.89Total price · $2.16 per ml
Price$57.94
Shipping$6.95
Total$64.89
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Givenchy Amarige The Fragrance Outlet Givenchy Amarige · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $75.99Total price · $2.53 per ml
Price$75.99
Shipping$0.00
Total$75.99
Go to shop Buy with 2 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

Givenchy Amarige eCosmetics Givenchy Amarige · Eau de Toilette · 30 ml (1.0 oz) Shipping from the United States $79.00Total price · $2.63 per ml
Price$79.00
Shipping$0.00
Alaska/Hawaii/Puerto Rico/Postfach/APO-FPO: Pauschale 9,95 USD ohne Gratisgrenze (laut Shop)
Total$79.00
Go to shop Buy with 4 % cashback on to Coin7 sign up →

After signing up you go straight to the shop. Please do not come back through us to the shop afterwards, or the cashback will not be tracked.

The lowest total price for Givenchy Amarige 30 ml (1.0 oz) to the United States is $64.89 at Perfumania today (as of 01.10.2026).

Answers at a glance

Where is Givenchy Amarige 30 ml (1.0 oz) cheapest to the United States? Delivered by Perfumania for $64.89 total (as of 01.10.2026).

Which size of Givenchy Amarige Eau de Toilette is cheapest per ml? Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 30 ml (1.0 oz): $2.16 per ml · 100 ml (3.4 oz): $1.17 per ml (as of 01.10.2026).

Is there a voucher or cashback for Givenchy Amarige 30 ml (1.0 oz)? Yes, 2 % cashback via Coin7 at Perfumania.

Everything about Givenchy Amarige+

Price & buying

Where is Givenchy Amarige 30 ml (1.0 oz) cheapest to the United States?+
Delivered by Perfumania for $64.89 total (as of 01.10.2026).
How much is Givenchy Amarige 30 ml (1.0 oz) to the United States?+
From $64.89 total price at Perfumania today. Breakdown: Price $57.94 + Shipping $6.95 = $64.89. We compared 3 offers (as of 01.10.2026).
Which size of Givenchy Amarige Eau de Toilette is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 30 ml (1.0 oz): $2.16 per ml · 100 ml (3.4 oz): $1.17 per ml (as of 01.10.2026).
Is the bigger bottle of Givenchy Amarige worth it?+
Yes. 100 ml cost $1.17 per ml, 30 ml cost $2.16 per ml. The big bottle is 45.9 % cheaper per ml (as of 01.10.2026).
Is there a voucher or cashback for Givenchy Amarige 30 ml (1.0 oz)?+
Yes, 2 % cashback via Coin7 at Perfumania.

Fragrance

Is Givenchy Amarige a women's or men's fragrance?+
Shops list Givenchy Amarige as a women's fragrance.
Which sizes of Givenchy Amarige are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Toilette.

Shop & shipping

Which shops deliver Givenchy Amarige 30 ml (1.0 oz) to the United States?+
Perfumania (United States), The Fragrance Outlet (United States), eCosmetics (United States).
How much is shipping to the United States?+
Perfumania: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00; eCosmetics: $6.95, free from $49.00 (as of 01.10.2026).
When were the prices for Givenchy Amarige 30 ml (1.0 oz) last checked?+
Last on 01.10.2026 at 8:22 am when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example Perfumania: Price $57.94 + Shipping $6.95 = $64.89.
Best price$64.89
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.