perfumeprices

Home › Damen › Jimmy Choo › I Want Choo Forever

The lowest total price for Jimmy Choo I Want Choo Forever 100 ml (3.4 oz) to the United States is $64.95 at FragranceShop.com today (as of 29.09.2026).

Jimmy Choo I Want Choo Forever

Jimmy Choo

I Want Choo Forever

Eau de Parfum · Damen

Concentration
Size
30 ml 60 ml

All offers

Total price including shipping to the United States.

Best price
FragranceShop.com Jimmy Choo I Want Choo Forever · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $64.95Total price · $0.65 per ml
Price$64.95
Shipping$0.00
plus sales tax for delivery to New Jersey
Cashback via Coin7 approx.−$1.62
Perfumania.com Jimmy Choo I Want Choo Forever · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $110.95Total price · $1.11 per ml
Price$110.95
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.21
The Fragrance Outlet Jimmy Choo I Want Choo Forever · Eau de Parfum · 100 ml (3.4 oz) Shipping from the United States $145.99Total price · $1.46 per ml
Price$145.99
Shipping$0.00
Cashback via Coin7 approx.−$2.92

Smells similar, costs less

Fragrances sharing many notes that are cheaper to the United States.

Only the notes from the descriptions are compared, not how they smell on skin.

About Jimmy Choo I Want Choo Forever

I Want Choo Forever is an intense chypre amber gourmand fragrance built with a rose accord at the top, black cherry liqueur at heart and a moss accord at the base, made for women. As an Eau de Parfum it holds more fragrance oil than an Eau de Toilette and lasts correspondingly longer. Available in 30, 60 and 100 ml.

Here too, the lowest listed price says little on its own, what matters is what you end up paying per millilitre once shipping is included.

Everything about Jimmy Choo I Want Choo Forever+

Price & buying

How much is Jimmy Choo I Want Choo Forever 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
From $64.95 total price at FragranceShop.com today. Breakdown: Price $64.95 + Shipping $0.00 = $64.95. We compared 3 offers (as of 29.09.2026).
Where is Jimmy Choo I Want Choo Forever 100 ml (3.4 oz) cheapest?+
At FragranceShop.com for $64.95. The most expensive offer is $145.99, so you save $81.04 or 55.5 % (calculation: ($145.99 − $64.95) / $145.99, as of 29.09.2026).
Which size of Jimmy Choo I Want Choo Forever Eau de Parfum is cheapest per ml?+
Cheapest per ml is 100 ml (3.4 oz). Total price divided by ml: 60 ml (2.0 oz): $0.88 per ml · 100 ml (3.4 oz): $0.65 per ml (as of 29.09.2026).
Is the bigger bottle of Jimmy Choo I Want Choo Forever worth it?+
Yes. 100 ml cost $0.65 per ml, 60 ml cost $0.88 per ml. The big bottle is 26.4 % cheaper per ml (as of 29.09.2026).
Do I get cashback when buying Jimmy Choo I Want Choo Forever 100 ml (3.4 oz)?+
Yes, via Coin7 you get 2.5 % cashback at FragranceShop.com. At the current price of $64.95 that is approx. $1.62. Cashback is not deducted in the total, it is credited after your purchase.

International

In how many countries does perfumeprices compare Jimmy Choo I Want Choo Forever 100 ml (3.4 oz)?+
In 28 countries with delivery, each calculated with shipping and import charges for that country.

Fragrance

Which notes does Jimmy Choo I Want Choo Forever have?+
According to the fragrance description: cherry, amber, rose, oakmoss.
Is Jimmy Choo I Want Choo Forever a women's or men's fragrance?+
Shops list Jimmy Choo I Want Choo Forever as a women's fragrance.
Which sizes of Jimmy Choo I Want Choo Forever are there?+
Sizes: 30 ml (1.0 oz), 60 ml (2.0 oz), 100 ml (3.4 oz). Concentrations: Eau de Parfum.
Which cheaper fragrances have similar notes to Jimmy Choo I Want Choo Forever?+
Dolce&Gabbana Q Intense 100 ml (3.4 oz) (40 % shared notes, from $54.90). Only the notes from the descriptions are compared, not how the scent wears on your skin.

Shop & shipping

Which shops deliver Jimmy Choo I Want Choo Forever 100 ml (3.4 oz) to the United States?+
FragranceShop.com (United States), Perfumania.com (United States), The Fragrance Outlet (United States).
How much is shipping to the United States?+
FragranceShop.com: $7.95, free from $50.00; Perfumania.com: $6.95, free from $59.00; The Fragrance Outlet: $7.51, free from $50.00 (as of 29.09.2026).
When were the prices for Jimmy Choo I Want Choo Forever 100 ml (3.4 oz) last checked?+
Last on 29.09.2026 at 11:36 pm when syncing with the shops. Prices can change at any time after that, the price in the shop is binding.
How does perfumeprices calculate the total price?+
Shop price plus shipping to the United States, for shops from another customs area plus duty and import tax, minus a voucher only when it surely applies. Example FragranceShop.com: Price $64.95 + Shipping $0.00 = $64.95.
Best price$64.95
Go to shop

Choose your country

The country sets shipping costs, the total price and the page language.